Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Първоначално обслужване Jimny 1.3 4WD 2006 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
vital
МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2015 11:24 am    Заглавие: Първоначално обслужване Jimny 1.3 4WD 2006 Отговорете с цитат

Здравейте,

Отскоро по стечение на обстоятелствата(накратко дължат ми пари) се сдобих със Jimny 1.3 4WD 2006. Джипчето има метанова уредба, слагана още в Италия.

Имам няколко въпроса, надявам се да ми помогнете Smile

1. Смених маслото с Тотал 10в40, заедно с маслен и въздушен филтър. Поръчах и за купе, ще видим дали това Джимни има.

2. Мисля да сменя свещите, защото не се знае кога се сменяни. А и при палене върти като че ли малко повече от нормалното. Да сменям ли кабелите? Ще се усети ли нещо?

3. 4х4, диференциалите... Работи всичко, но на колко време е препоръчително да им се сменят маслата?

Благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vital
МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2015 11:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На някой все пак може да му е полезно.

Филтърът за купе се намира под таблото. За по-лесен достъп се маха капака на жабката.
Върнете се в началото
iliyankostov
МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2015 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Местожителство: София

1. Смених маслото с Тотал 10в40, заедно с маслен и въздушен филтър. Поръчах и за купе, ще видим дали това Джимни има.

Виж с какмо масло е карано преди това. Може и стова, което си посочил, но мможе да му сложиш и 5 в 30. последното е препоръчано за фейс лифта и новите модели

2. Мисля да сменя свещите, защото не се знае кога се сменяни. А и при палене върти като че ли малко повече от нормалното. Да сменям ли кабелите? Ще се усети ли нещо?
По книга свещите се сменят на 40 х км. Спецификацията на свещите я има в книжката. Препоръката е да си купиш същите свещи, каквито са за първично вграждане. За кабелите не мога да кажа.

3. 4х4, диференциалите... Работи всичко, но на колко време е препоръчително да им се сменят маслата?
Ако нямаш доказателство , че маслата в диференциалите и скорлостната кутия са сменени е хубаво да ги смениш. Иначе и те се сменят на всеки 40 х. км.
iliyankostov
МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2015 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

Как то намираш джипчето? Малко особено е в началото , особено в завоите, но после се свиква Very Happy
vital
МнениеПуснато на: Вто Ное 17, 2015 9:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложих му такова масло, защото с такова е карано. На 150хил км е.

Иначе ми харесва. Има си своя чар, който се убива от гумите за кал, с които е. Конретно сега не съм го карал много. Но се очертава да си продам основната кола и може би известно време ще го карам всеки ден и ще дам повече впечатления.
Върнете се в началото
iliyankostov
МнениеПуснато на: Вто Ное 17, 2015 9:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кара с кеф SUZUKI

С времето ще ти хареса и няма да искаш после да се разделиш с него Smile И при мен беше така в началото, и въпреки че имаме и други автомобили градско карам предимно него.
vital
МнениеПуснато на: Вто Ное 17, 2015 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, за града е супер. Не ми дреме от нищо и никой Laughing Но аз съм височък и ми е тясно. Това ми пречи най-много за момента.
И не знам от гумите ли е (за кал са) или просто му е такова сервото, но съм свикнал волана да се връща сам повече.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti