Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Alto 1.1, 2003 - Висок разход! « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Didoblack
МнениеПуснато на: Пон Юни 08, 2015 8:56 pm    Заглавие: Alto 1.1, 2003 - Висок разход! Отговорете с цитат

Местожителство: Варна

Здравейте,
Вече почти два месеца имам Alto 1.1, 2003. По-точно, жена ми има. Засичам разход градско 8 и на горе... Навсякъде четох, преди да я купя, че колата е много икономична, всички казват около 6-6.5/100. Кажете каква може да я причината за този висок разход. Е, да, жена ми има малко тежък крак, но чак пък 8-9л... Не съм сменял свещи и не знам в какво състояние са, но звукът от двигателя ми се струва нормален. Не мирише на бензин... Очаквам с нетърпение мнения и съвети. Благодаря предварително.
kompirovski
МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2015 10:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Местожителство: София

Здрасти, колега,

8/100 е височък разход, особено ако е с ръчни скорости.

Моята на градско в София с включен климатик ми харчи 7 като е изправна.

Виж катализатора да не е запушен (мирише на развалени яйца от ауспуха), ръчната да не задържа (жилата корозират и понякога не освобождават напълно - тогава започват да греят задните главини).

Масло, маслен и въздушен филтър, както и свещи кога за последно са сменяни? Кабелите на свещите как са?

Моторът не е толкова мощен и реагира на всяка неизправност с чувствително качване на разхода.
Didoblack
МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2015 11:33 am    Заглавие: Благодаря за мнението, Отговорете с цитат

Маслото и всички ремъци и филтри са сменени когато я взех - т.е. преди около два месеца. Единствено свещи не съм сменял. А кабелите - те са толкова къси, че ми се струва че не може да е от тях. Чувам казват, че и делкото можело да прави проблем. Но като цяло си върви нормално. Относно ръчната - проверих, не е от това. А за катализатора не знам, сякаш всичко се и ок.
Мислех да сменя свещите и кабелите, но пък така на сляпо... Ако я закарам на елкон, дали ще има смисъл?
kompirovski
МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2015 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Значи не е ясно свещите кога са сменяни и дали изобщо са сменяни. По книжка им дават замяна на 45 хил. км., но изкарват и по повече. Естествено, ако на 100 хил км не можеш да очакваш да работят като нови.

Пробвай да ги смениш с 4 NGK DCPR7E (по 10-1 лева парчето са) и тогава засечи пак разхода.

Като свалиш старите, огледай нагара внимателно - може да ти подскаже за друг проблем.

Да знаеш, че за да ги свалиш, се сваля буксата по средата на капака на главата.
Didoblack
МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2015 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за вниманието и за отговора! Да, аз вече поумувах как се сменят.... Буксите са закрепени на две места върху главата с общо 4 болта... 2х2 Чудех се кабелите дали как се сменят или направо се купува цял комплект с букси-мукси и всичко, но ще проверя Smile
kompirovski
МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2015 4:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Колега, не бързай с кабелите. Смени първо свещите, ако те притесняват кабелите - почисти буксите и пръсни контактен спрей. Вече ако няма резултат иди на диагностика и чак тогава сменяй кабели, ако се наложи.

Нещо ми подсказва, че точно тия кабели няма да са от евтините.
Didoblack
МнениеПуснато на: Чет Юни 18, 2015 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги, смених свещите и току-що я засякох наново - 8,5л/100км! Ужас...
Дайте предложения, от къде да започна? Елкон, катализатора, ланда-сонда?
kompirovski
МнениеПуснато на: Чет Юни 18, 2015 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Оттук нататък няма смисъл да се налучква по мотора - трябва компютърна диагностика. Някакви други симптоми за неправилна работа на мотора има ли? Пушеци, претрисане, губене на мощност?

Нека погледнат и ходовата част - да не е заминал някой лагер на главина или пък спирачен апарат да не освобождава докрай.

Впрочем, това последното можеш и сам да го провериш, ако ти се занимава. Вдигаш едно по едно колелата на крик и ги въртиш. Не забравяй да застопориш здраво 3-те колела на земята, докато вдигаш четвъртото, защото трябва да е освободена от скорост колата.
Didoblack
МнениеПуснато на: Пет Юни 19, 2015 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Никакви симптоми! Няма пушеци, двигателя си работи съвсем нормално. Съединителя е за смяна. На празен ход се чува едно бръмчене от към двигателя, но като натисна съединителя, става уникално тихо... Но не вярвам съединителя да дава чак толкова разлика в разхода... Единствено, сякаш като я напъна здраво в движение е като запушена някак, не мога да я изрежа до край (ако мога такйа да се изразя)... По скоро катализатора или някое от гърнетата може да правят проблем, но ще проверяваме едно по-едно.
Благодаря за мнението и насоките. Като имам някакво развитие ще споделя.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti