Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 комбинация кодове:P0300, P0301,P0302,P0303,P0304,P0420,P0171 « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Miro Milkov
МнениеПуснато на: Съб Юни 06, 2015 8:46 am    Заглавие: комбинация кодове:P0300, P0301,P0302,P0303,P0304,P0420,P0171 Отговорете с цитат

Здравейте,
Имам SUZUKI SX4, VIN:JS2JB413085хххххх, Motor:J20А458229, Model:2008, 2.0 injection, Manuel transmission. Вече трета година съм с ГУ FOBOS. Отначало ми светеше само датчика за бедна горивна смес. С времето престанах да му обръщам внимание. Миналата пролет махнах предния (първия) катализатор.Тази зима ми излязоха следните грешки: P0300, P0301,P0302,P0303,P0304,P0456, P0420 и за KNOCK датчика (Р0327 Ниско показание от 1-ви датчик за детонация (банка 1 или датчик)). Пролетта смених свещите на колата (BRISK). Грешката от датчика за детонация вече не се появява, но остава да свети следната комбинация от кодове: P0300, P0301,P0302,P0303,P0304,P0420,P0171.
Колата си работи добре. Има мощност. Разхода на гориво е малко по-голям. Лесно гасне при тръгване, но този проблем си го имаше и в самото начало, когато я купих.
Каква може да е причината за грешките?
...................................
P0456 - Evaporative Emission System Leak Detected (very small leak)
P0420 - Catalyst System Efficiency Below Threshold
P0171 - System Too Lean
P0300 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tuzarya
МнениеПуснато на: Нед Юни 07, 2015 8:47 am    Заглавие: грешки на компа Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Незнам колега, но много ти е специфичен въпроса - определено си иска анализ от специалист! Аз съм на дизел, но през съзнателния си живот съм карал и бензинова кола и то също с АГУ. Ако газовата система не е фабрично поставена, определено ще имаш проблеми с компютъра на автомобила! Аз например не съм любител на газови доработки на автомобилите, но за икономия на гориво /в тази бедна държава/ хората правят какви ли не неща на автомобилите си! За грешките на компа, за 20-тина лева съм си купил една джаджа и когато се появят си ги разчитам сам и от време на време си ги трия, но това е много грешно и не трябва да се прави. Съвета ми е: ходи при специалист да ги види! Аз например един час след като си купих моята кола ми светна чека! Хвърлих маса пари за диагностика, а когато отидох в сервиза се установи, че предния собственик е отворил ДПФ филтъра и за да вземе още някой лев от колата го е изтърбушил и съдържанието му го е продал /това последното го предполагам/! Оказа се че трябваше да хвърля едни 300 лв. за да сменя софтуера на компютъра за да изключа хардуерно ДПФ-а. Така, че съвета ми е: за да ти излезе по-евтино ходи в сервиз при специалист, защото тук във форума сме по-вече карачи отколкото монтьори и може някой от нас без да иска да ти даде грешен съвет /не изключвам и себе си/!! Rolling Eyes
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Кулинарно с ТОни | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti