Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 накладки « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
цецо
МнениеПуснато на: Пон Яну 12, 2009 10:43 pm    Заглавие: накладки Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

На колко хиляди километра си сменихте(сменяте) накладките на sx4?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alexsander
МнениеПуснато на: Пон Яну 12, 2009 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

не мислиш ли че това е изключително относително , зависимост от стила ти на каране ? и евентуално ако е някакъв автомат..... Rolling Eyes
Върнете се в началото
цецо
МнениеПуснато на: Вто Яну 13, 2009 11:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

ооооо, разбира се,че го мисля ,само дето ми е чудно ,моите свършват вече ,колата е на 28000 км., пък на едни мои причтели е на 35000км.,нещо много голям толеранс се получава. ходих и до представителството на suzuki в пловдив ,вече втори ден чакам да ми се обадят дали са поръчали накладки, тия са направо уникални с безхаберието си към работата.
Върнете се в началото
sav108
МнениеПуснато на: Пон Юли 09, 2012 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: София

Мойте издържаха 45 000.. смених новите в някакъв сервиз уличен... и скърцат и ще трябва да намеря други Wink
Nino
МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2012 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Колата е на 50 хил.км, наскоро смених втория комплект.Точно по 25 хил.км издържаха при мен, предимно градско шофиране.
Оригинално вградените накладки са TRW.Първия път ги смених в МИРКАТ, срещу "СКРОМНАТА" сума от 260 лв.Втория път си ги купих (пак TRW) от специализиран магазин за накладки за 121 лв, и аз като Sav отидох в квартален сервиз, смениха ги за 20лв.
За да не скърцат, избягвайте ментета и купувайте само качествени от марките TRW, BENDIX и други.По цената ще ги познаете... Smile
25-28 хил.км е абсолютно нормален пробег за износване.Момчетата в сервиза също ми казаха, че това ще е последния комплект накладки за тези дискове, следващата смяна ще се наложи и смяна на предни дискове.
sav108
МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2012 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Нямам никаква идея какво е TRW. казаха ми за някакви керамични накладки, които били новия хит Smile Иначе тези едвам намериха, защото моя модел е стария... а новия е с различни... ще ги сменям пак Wink на 1000 км Wink
Nino
МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2012 10:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

sav108 написа:
Нямам никаква идея какво е TRW. казаха ми за някакви керамични накладки, които били новия хит Smile Иначе тези едвам намериха, защото моя модел е стария... а новия е с различни... ще ги сменям пак Wink на 1000 км Wink

TRW е фирма за производство на качествени детайли по ходовата част за първоначално вграждане в автомобилите.Мисля, че беше американска, ако това има някакво значение.
Моето СУЗУКИ е 2007г. производство.Накладките ги купих от "SoniCo-L", тел. 9559787,0878 685375, 0887 630618. Адресът им е, ул."Любляна" 11А - кв.Овче Купел.За членовете на форум OФРОУД, има голяма отстъпка.Иначе струват 150 лв, но като кажеш, че си от форума на ОФРОУД ти правят отстъпка.Звънни и ги питай, защото аз чаках няколко часа за доставка, нямаха ги на склад.
sav108
МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2012 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Много благодаря - ценна информация Smile Младеж, а твоята унгарска ли е? Че моята е японска и ми предлагат други накладки...
Nino
МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2012 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Девойко, дизеловите SX-4 са сглобявани в Унгария.Попитай в магазина, предполагам, че за бензиновите са друг модел, най-малкото защото предните дискове при тях са по-малки.Но пак повтарям, търси от тези марки за които писах.Предлагаха ми и модели за по 50 лв, но нещо им нямам доверие. Rolling Eyes
Другият вариант е да отидеш при "ЛЮБИМИТЕ" "МИРКАТ", предполагам, че там вече няма да има проблеми.Просто аз ги "набарах" че слагат TRW, което предопредели решението ми.
Успех! Smile
sav108
МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2012 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Е хайде де, забравила съм че имаш дизел Wink Иначе с отстъпката за офроуд предложиха за 79 лв Smile италиански. Иначе Миркат - преди време като бях със суифта - смениха 3 пъти накладки и все скърцаха и накрая аз си занесох мои и ги помолих да ги сложат - струваха 60 лв. и проблемът се реши.... (оригиналните са 180 лв. ). ще ги тествам, така и така и сегашните за 120 скърцат, и новите да скърцат. все тая....
Nino
МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2012 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Sav, не знам какво да те посъветвам. Rolling Eyes Знам само, че на любимите ни SX-4-ки спирачната система не е от силните им страни.Смътно си спомням, чел съм из форумите, преди, че доста екземпляри били извикани в бокса за гаранционна смяна на спирачни дискове по чужбина.Дали проблемът при това скърцане не е от спирачни дискове, не знам...То вярно, стотина лева не са много за експерименти с накладки, но все пак... Rolling Eyes Скърцане при спиране, мен също много би ме дразнило! Откажи на каките от въпросната фирма, на която ти дадох координатите, ИТАЛИАНСКИЯ БУЛШИТ за 79 лв и ги попитай изрично за TRW...дано пък да намерят.Щом при мен вече, на почти 1/2 износени дискове, TRW-то не скърца, значи си е читаво... Very Happy
Успех!
sav108
МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2012 10:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Значи тя ми каза че за японската кола няма на TRW Smile предложи ми BOSH ili BORSH... не помня и тези италианските... те са 150, а отстъпката са 80 Smile а Бош или каквото е са още по-евтини - 60 лв... ма мен не ми е за цената искам качество...
от Миркат не мога да разчитам на качество... макар че обикалях сума ти магазини за въздушен филтър и накрая отидох при тях и си взех за 56 лв. и си го смених... сега няма за някакви си 30 лв да дишам боклуци я Smile
Но видях че в ebay могат да се поръчат за 13 долара парчето... и мисля да помоля някой приятел в Щатите да ми купи и да ми донесе, поне са леки Wink
Nino
МнениеПуснато на: Пет Юли 13, 2012 8:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва SUZUKI

Да, аз също поръчах наскоро и получих от e-bay един карбонов протектор за предния капак.Дай ми линка от е-bay, мисля, че мога да ти уредя доставката, но трябва да си сигурна,че е това което търсиш.
idne
МнениеПуснато на: Пет Май 08, 2015 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: ВАРНА

Смених накладките на 35 000 км поради причината, че една от накладките беше задържала и съответно беше на нула. Останалите бяха на 1/3. Това са оригиналните накладки TRW, които за работата си бяха направили и приличен ръб на диска, които се наложи да отстраня. Сега монтирах японски NIBK със странен лилав цвят за приличната цена от 29 лв за комплекта. Спират без разлика от "оригиналните" или тези от първоначално вградените TRW.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti