Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Въпрос за джанти, гуми и по-къси пружини « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
pavelvd86
МнениеПуснато на: Пон Апр 06, 2015 8:29 pm    Заглавие: Въпрос за джанти, гуми и по-къси пружини Отговорете с цитат

Здравейте от скоро имам SWIFT 1,3 бензин, 2008. Искам да и сложа джанти 15 цола с гуми 185/60/15 или 185/55/15. Въпросът ми е след като ги сложа възможно ли е да се монтират по-къси пружини като например 30 или 40mm по-къси без да стърже или упира някъде?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalata
МнениеПуснато на: Пон Апр 06, 2015 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

Колега за това начинание най-важни са параметрите на джантите. Ако са оригинални не се очакват проблеми, но ако са афтърмаркет, по-широки и по-изнесени, тогава не се знае. Кажи какви са джантите първо.
pavelvd86
МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2015 5:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Все още не съм се прял на определени искам да сложа 15 цола джанти избора е много голям какви параметри трябва да са джантите за да не упира никаде при едно евентуално слагане на по-къси пружини с 40mm? Не са оригинални оригиналните не ми харесват като модели въпрос на вкус Very Happy
Върнете се в началото
pavelvd86
МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2015 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега проверих с тези джанти 6.5Jx15 ET32 / 6Jx15 ET34 и тези гуми 195/55 R15 ще има ли проблем ?
Върнете се в началото
Georgi_Harizanov
МнениеПуснато на: Нед Апр 12, 2015 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Трудно е да се каже. Стандартния оффсет за модела е 45 мисля че няма да има проблем но е добре да е в рамките на +/- 5. Моята съм я карал с 205/50 16 цола 45 оффсет и нямаше проблеми. А относно снишаването само с пружини ли мислиш да го правиш или и амортесьори?
Върнете се в началото
pavelvd86
МнениеПуснато на: Вто Апр 14, 2015 5:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз исках да сложа 16 цола но дилъра ми каза че 16 цола може да опиря някъде? Пробвал ли си я натоварена с тези джанти, защото имам по две пътувания в годината по 2200км в едната посока и не искам като я натоваря да опира някъде и да стърже. Дилъра ми каза че максимума е 6J 15 и гуми 185/55/15 малко ми се стори странно това и затова питам. Сега съм се ориентирал към 15 цола дайте съвет за 15 цола какво ЕТ и J да бъде джантата и какъв размер гума да използвам по възможност максимума за Very Happy Намерих инфо, но не съм сигурен в достоверността: 6,-7J ET 45 - 205/55 R15 и това 7,-8J ET 45 - 225/50 R15 ?
Върнете се в началото
Georgi_Harizanov
МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2015 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Даже със седемнайски има серийно такива суифтове. Въпроса е че стават вече доста тежки според мен за този мотор. В нета има много калкулатори за гуми и джанти с които може да си ги сметнеш
Върнете се в началото
pavelvd86
МнениеПуснато на: Съб Апр 18, 2015 8:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой не казва нищо конкретно явно ще трябва да си намеря от някои с джанти и гуми да ги пробвам и тогава ще съм сигурен 100%. Нищо лично но доста слаб форум като активност. Предишният форум, в който бях регистриран беше доста по активен, може би защото колата беше немска Confused
Върнете се в началото
hishnika
МнениеПуснато на: Съб Апр 18, 2015 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Кюстендил

Пробвал съм няколко варианта и за петнайсет цола 185/60/15 мисля,че е най -добре и в момента съм с този размер.Относно активността във форума,ами не са толкова масови коли и като ги срещам по улиците повечето ги карат жени или младежи на по 18-20 години,каъв опит може да имат за да вземат отношение и да дадат мнение,те само карат напред...А иначе карам и едно BMW и в техния форум като пусна някаква тема до два часа имам по 10-15 отговора,ама такъв е живота.
BMW 520 e39 -Метан
Върнете се в началото
tishomen
МнениеПуснато на: Пет Май 01, 2015 11:16 pm    Заглавие: джанти Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: софия

Колега наскоро и аз качих моята сузи от 14ки на 15ки.Само че взех оригинални от суифт 2013г. и са страхотни.Само че гумите сложих 185/55/15 и те съветвам и теб такива да сложиш.с 60 има малка разлика в километрите.Ето и снимкаhttps://www.dropbox.com/s/5ks1ltf9keyievm/20150419_154534.jpg?dl=0
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Кулинарно с ТОни | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti