Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща
 Grand Vitara 1.9 ddis на моменти адски много пуши. « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
denislav_boev
МнениеПуснато на: Нед Апр 12, 2015 2:26 pm    Заглавие: Grand Vitara 1.9 ddis на моменти адски много пуши. Отговорете с цитат

Местожителство: BAPHA

Здравейте отскоро имам Гранд Витара 2006 и имам огромен проблем с нея. На колата са махнати катализатор и ДПФ. На моменти при загрял двигател започва да пуши адски силно. Цвета на пушека е сиво бял. Понякога е без миризми друг път мирише на прегоряла нафта.
Следя нивото на маслото и антифриза за момента не са мръднали.
Светна ми и тази лампа

http://dox.bg/files/dw?a=bda06c08ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
denislav_boev
МнениеПуснато на: Пон Апр 13, 2015 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Индикаторната лампичка която свети е за "ВОДА В ГОРИВНИ ФИЛТЪР" .
Някой знае ли как може да стане това освен от кофти нафта разбира се..
Върнете се в началото
Ognjan
МнениеПуснато на: Вто Апр 14, 2015 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: СОФИЯ

Здравей, при мен също е премахнат ДПФ филтъра и се наблюдаваха същите признаци.Гледай за повишаване на нивото на маслото, защото пушаците са признак за задейсвана регенерация на филтъра.Макар да е "изключен".При това се повишава нивото на маслото от разреждане с дизел.За съжаление на моята кола като го махнаха не обърнах внимание(явно е похапвала масло и не отчетох повишаване на нивото) и я докарах до основен ремонт.След ремонта на два пъти го направи но понеже е "нов"двигатела и не харчи масло успях да хвана навреме повишаването на нивото и съответно разреждането .Първия път имаше съмнение че са сипали повече масло.Нормализираха нивото в средата на показателя на щеката.Когато за втори път ,след окол 200км пропуши пак забелязах че вдига и моментния разход ,съответно и маслото отиде на макс. на щеката.В момента е в сервиза за проверка на софтуера с съмнение за непълно изключване на ДПФ. Препоръчвам ти овреме да провериш за тези неща ,преди да се е съсипал мотора.
Върнете се в началото
denislav_boev
МнениеПуснато на: Сря Апр 15, 2015 12:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искаш да кажеш че имам дизел в маслото ли ? Аз имах притеснения че гори масло и като го проверявах наистина ми се стори леко повишено нивото на маслото. Кажи при теб как се развиха нещата със софтуерната проверка.
Върнете се в началото
Ognjan
МнениеПуснато на: Сря Апр 15, 2015 8:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Сервиза който използползвам е специализиран за РЕНО и са много коректни ,но за софтуерни преработки ползват услугите на външен специалист.По всяка вероятност при игнориране на DPF е пропуснато
да се изключат всички карти на функциите.Днес следобед очакваха да
върнат компа от проверка и преинсталиране ,вероятно утре ще имам информация.Вероятно знаеш че, този двигател е на РЕНО -F9Q .Не подценявай ситуацията защото възможната беля е голяма.Не знам къде са ти махнали филтъра ,но ги накарай да си проверят майсторията и ново масло задължително.Успех.
denislav_boev
МнениеПуснато на: Сря Апр 15, 2015 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

То лошото е ,че я взех преди няколко дни с махнати ДПФ и катализатор... според стария собственик в Сузуки. Не съм ходил още да проверявам дали са я обслужвали в официален сервиз. Вече се чудя в Сузуки ли да я карам в Рено ли.... Rolling Eyes Rolling Eyes
Върнете се в началото
Ognjan
МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2015 3:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Днес я взех, според "софтуерниятспециалист" не бил изтрил картите за регенерация на филтъра,тъй като при"РЕНО" досега не ги игнорирал и нямало проблеми.Да, ама при "СУЗУКИ" има проблеми за беля.Сега бил изтрил всичко.Дано! Ще следя нещата пък ще видим.До тук с цената на основен ремонт.
denislav_boev
МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2015 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега се връщам от сериз и ми обявиха 600лв. за софтуерно чистене на ДПФ без да се дава гаранция че проблема с пушека е от там.
Върнете се в началото
Ognjan
МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2015 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Следи нивото на маслото, но ако двигатела го похапва тудно се хваща повишаване.600лв. нещо се опитват да те изклатят.Тук в София тази операция е 300лв.Има доста обяви на сервизи за чип тунинг за премахване на DPF.Поразтърси се тук-там.Успех.
denislav_boev
МнениеПуснато на: Сря Апр 22, 2015 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Той тоз стария собственик дори не е сигурен че е махнат ДПФ. В сервиза ми виждат , че е рязано ама не знаят дали е махнат въобще. Тоя проблем с пушека може ли да е от Дюзи, ЕГР или запушен ДПФ...
Няма проблем с оборотите, гори около 10-11 на 100... Върви сравнително добре... просто тоя бял пушек с ужасната смрад ме влудяват....
Върнете се в началото
Ognjan
МнениеПуснато на: Сря Апр 22, 2015 8:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Ако ДПФ е наличен,когато дадеш контакт трябва да се индикира на таблото,фигура на" аспух с точки" свети в жълто и гасне когато стартираш мотора.Ако влезе в регенерация и езапушен светва.За всички други съмнения светва символ "правоъгълник с начупена линия в него" също в жълто.Освен това при закачане на скенер ще излязат грешки и неизправноси ако има.
denislav_boev
МнениеПуснато на: Съб Апр 25, 2015 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Беше ми светвал тоя правоъгълник с кардиограмката но после като я изтриха грешката не я беше повтаряло. Беше изписало грешка в някакъв датчик на дроселовата клапа, и това за водата в горивото. Сега ми направи впечатление че когато колата загрее и почне да пуши ако я загася веднага и запаля пак не пуши но след 10-15 мин пак пропушва и пак трябва да я гася....
А относно тая лампа на ДПФ не ми светва когато е на контакт
Върнете се в началото
balkan
МнениеПуснато на: Съб Авг 01, 2015 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, от няколко дена съм собственик на grand vitara F9Q мотор, имам същите проблеми. На моменти адски много пуши на 2 пъти забелязвам точно след като присветне за няколко секунди лампата жълт правоъгълник с начупена линия в него. Като е на контакт не свети лампа за ДПФ, вчера смених маслото и филтрите горивен, въздушен и купе, следя нивото на антифриза и маслото редовно, моля за съвет на качествен сервиз Хасково, Стара Загора или Пловдив, приемам и всякакви други съвети. Благодаря!
Върнете се в началото
a2me
МнениеПуснато на: Вто Сеп 29, 2015 2:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: София

Здравейте,явно това е чест проблем след премахване на ДПФ.Жена ми кара ГВ ,която има същите симптоми.Изпушва сиво-бял пушек ,който след рестарт на двигателя изчезва за около 10-15 ми.Моля,споделете дали разрешихте проблема и къде.
Благодаря
Върнете се в началото
a2me
МнениеПуснато на: Вто Сеп 29, 2015 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: София

balkan написа:
Здравейте, от няколко дена съм собственик на grand vitara F9Q мотор, имам същите проблеми. На моменти адски много пуши на 2 пъти забелязвам точно след като присветне за няколко секунди лампата жълт правоъгълник с начупена линия в него. Като е на контакт не свети лампа за ДПФ, вчера смених маслото и филтрите горивен, въздушен и купе, следя нивото на антифриза и маслото редовно, моля за съвет на качествен сервиз Хасково, Стара Загора или Пловдив, приемам и всякакви други съвети. Благодаря!

Както споделих имам същия проблем с ГВ на жена ми.След софтуерно премахване на дроселовата клапа,въпросната лампа изгасна и вече 7 месеца не се е включвала,но пушенето отново се появи,което ме притеснява повече.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница 1, 2  Следваща Страница 1 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Vegan Recipes & Travel Adventures | Веган Рецепти | Счетоводни услуги Чакърски и Синове | The Guitar Junky | Dore Aesthetics Singapore | Immigration Solutions Singapore | Personal Injuries Legal Team | My Cosy Retreat

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti