Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 неработещ таймер на арматурното табло.защо? « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
vurgala
МнениеПуснато на: Нед Ное 25, 2012 11:15 am    Заглавие: неработещ таймер на арматурното табло.защо? Отговорете с цитат

така взехме вагончето с неработещ часовник и реших да взема друг таймер,но и той не тръгна.проверих бушоните здрави са,а жиците се сливат в инсталацията и немога да ги проследя.има ли някой представа каде може да е проблема?благодаря предварително за помоща.колата е сузуки вагон Р+1.3 2000г. визирах часовника на арматурното табло.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vurgala
МнениеПуснато на: Нед Ное 25, 2012 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

таймера нон-стоп ли работи или само като се даде на контакт?
Върнете се в началото
DoBa7a
МнениеПуснато на: Пон Ное 26, 2012 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Местожителство: Горна Оряховица/Варна

Трябва да работи постоянно, само подсветката му се управлява от контактния ключ - на положение "АСС" светва. А сигурни ли сте, че и новият часовник работи? Стига ли ток до буксата му?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vurgala
МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2012 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DoBa7a написа:
Трябва да работи постоянно, само подсветката му се управлява от контактния ключ - на положение "АСС" светва. А сигурни ли сте, че и новият часовник работи? Стига ли ток до буксата му?

купих го втора употреба и момчето ми каза че работи,а относно това дали идва ток? на вие съм с жиците 4 ри са на брой и незнам кой да замеря за да не прецакам нещо,ако можех да го пробвам на друга кола,но не познавам такива собственици.за да съм сигорен че е от таимера... Sad
Върнете се в началото
mironski
МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2012 6:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Привет.
Със замерване няма да стане, ама с измерване може.
Сега сериозно.
Какви цветве имате на буксата.
С пробна лампа без контакт трябва да светне на два от проводниците.
След това давате на контакт и с един от предните два и още един от буксата трябва да светне отново пробната лампа.
И третото измерване е, като включите габарит пак със същия кабел от второто измерване (фактически този още от първото) и последния проводник от буксата, пробната лампа трябва да светне.
При полжение, че няма напрежение още от първото измерване, значи има проблем още със захранването - предпазител или прекъснат проводник.
Ако го има това напрежение, но го няма второто, то няма да се визуализират цифрите, но устройството ще си работи.
А третото напрежение от габарита е за намаляне на осветеността на цифрите, за да не отвличат вниманието при нощно шофиране.
Що не кажете и от къде сте.
Не може да няма електричари там.
Това е просто.
Поздрави.
vurgala
МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2012 6:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mironski написа:
Привет.
Със замерване няма да стане, ама с измерване може.
Сега сериозно.
Какви цветве имате на буксата.
С пробна лампа без контакт трябва да светне на два от проводниците.
След това давате на контакт и с един от предните два и още един от буксата трябва да светне отново пробната лампа.
И третото измерване е, като включите габарит пак със същия кабел от второто измерване (фактически този още от първото) и последния проводник от буксата, пробната лампа трябва да светне.
При полжение, че няма напрежение още от първото измерване, значи има проблем още със захранването - предпазител или прекъснат проводник.
Ако го има това напрежение, но го няма второто, то няма да се визуализират цифрите, но устройството ще си работи.
А третото напрежение от габарита е за намаляне на осветеността на цифрите, за да не отвличат вниманието при нощно шофиране.
Що не кажете и от къде сте.
Не може да няма електричари там.
Това е просто.
Поздрави.
+

ако мислено разделим буксата от 4 жици на две двийки две по две от ляво на дясно първите две светят без контакт така и тези от дясно..не съм правил експеримент при контакт и вклучен габарит че късно го прочетах
Върнете се в началото
mironski
МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2012 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

При включване на буксата погледнете косо дисплея и кажете дали има промана в индикацията на цифрите.
Може да се наложи и да го осветите с фенерче.
Може да греша за схемата на свързване, но това ще се уточни при следващите стъпки, когато ги изпълните.
Поздрави.
vurgala
МнениеПуснато на: Вто Дек 04, 2012 7:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mironski написа:
При включване на буксата погледнете косо дисплея и кажете дали има промана в индикацията на цифрите.
Може да се наложи и да го осветите с фенерче.
Може да греша за схемата на свързване, но това ще се уточни при следващите стъпки, когато ги изпълните.
Поздрави.

ще пробвам и ще споделя. момчето твърди че е работел на предишното вагонче.
Върнете се в началото
vurgala
МнениеПуснато на: Чет Дек 06, 2012 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

има ли някой колега от форума който е от софия и има работещ таимер да пробвам този който купих на неговия автомобил за да знам накаде да търся причината?нека ми пише на лични.сузуки вагон Р+ 1.3и 2000г.
благодаря предварително
Владимир
Върнете се в началото
limonal
МнениеПуснато на: Нед Сеп 21, 2014 12:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Здравейте,
и аз имам същия проблем-купих вагончето с неработещ часовник.
Ще бъда благодарен на знаещите колеги ако ми кажат как се сваля въпросния часовник.
Сваля се от самото табло или има някакъв по - специфичен начин на сваляне.
Ако ми кажете и как сте решили проблема ще съм още по благодарен и най благодарен ще бъда ако ми кажете къде се намират бушоните на това вагонче.
Благодаря и поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SHADOWAWS
МнениеПуснато на: Пон Сеп 22, 2014 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

limonal написа:
Здравейте,
и аз имам същия проблем-купих вагончето с неработещ часовник.
Ще бъда благодарен на знаещите колеги ако ми кажат как се сваля въпросния часовник.
Сваля се от самото табло или има някакъв по - специфичен начин на сваляне.
Ако ми кажете и как сте решили проблема ще съм още по благодарен и най благодарен ще бъда ако ми кажете къде се намират бушоните на това вагонче.
Благодаря и поздрави.

Аз имам взички видове схеми, чертежи и прочие за Вагон Р+
Мейла ми е plambonev@mail.ru пишете ми там за да ви пратя файловете. А бушона за часовника до колкото помня се намира в главната конзола при левия крак на шофьора. Не съм сигурен, но май беше 15А (син). Трябва да проверя. Днес и без това ще гледам да си оправя зумера, но и моя часовник е за наместване в таблото.
М/у другото всеки проводник е маркиран с определен цветови код. За по незапознатите с електрониката обяснявам: Всеки кабел е с различен цвят и допълнителна шарка (ако има 2 или повече да речем сини), било зелена с черни пръстени, зелена с черна ивица по дължина, и такива ти ми подобни. Единствено трябва да знаете кое за какво е и ако има някакви намеси, да ги отстраните. И всичко е ток и жица буквално! Wink
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti