Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Свети ми символ на таблото ?! « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
zazduvka
МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 7:32 pm    Заглавие: Свети ми символ на таблото ?! Отговорете с цитат

Пиша тука поради простата причина, че няма къде да пиша за Марути и тъй като предполагам,че символите по арматурните табла на Сузуки означават едно и също, молянякой да ми каже какво означава удивителеен знак вкръгче и отстрани на кръгчето отляво и дясно има по 2 полукръгчета.Лампата присветва от време на време, нонеусещам промяна в работата на двигателя.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kompirovski
МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 8:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Местожителство: София

Здрасти колега,

светещо кръгче с удивителен и скоби от двете страни е знакът за нередност в спирачната уредба.

Не усещаш промяна в работата на двигателя, но дали колата спира нормално?

Лампата може да свети заради ниско налягане в спирачната система, износени накладки (макар да се съмнявам Марути 800 да има такава сигнализация) или забравена ръчна спирачка, например.
mironski
МнениеПуснато на: Нед Окт 07, 2012 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Полски Тръмбеш

Или да долее течност, спирачна, в казанчето?
zazduvka
МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2012 6:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, в такъв случай предполагам, че датчика на казанчето за спирачна течност се ебава и предупреждава за ниско ниво ,защото няма никакви други датчици по спирачната уредба.
Върнете се в началото
Way_Of_Life!
МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2012 10:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Местожителство: Plovdiv City

Не, че се заяждам колега, но си признай просто, че си бил забравил да свалиш ръчната до долу и да ти се изчисти веднага сигнализацията на таблото като си карал на ръчна през цялото това време. Поне си измий срама, защото е по - добре да закараш колата на сервиз да ти видят ръчната тъй като след време ще стане още по - лошо и по - голяма беля! Ако, обаче все пак не съм прав датчика да се ебава малко ме съмнява! Ако е така пак си за сервиз да ти видят датчика дали наистина се ебава и защо? Защото е възможно да започва начален проблем с електрониката на автомобила при това положение! И последно ако е от спирачната течност и да доливаш и да не доливаш нищо няма да се промени! Ако ще го правиш сам вземи и е източи нацяло и налей чисто нова спирачна течност и тогава ще видим касво ще свети и какво няма да свети. Ако ще ходиш на сервиз им обясни на механиците в сервиза как стоят нещата и те ще направят каквото трябва. Най - добре те съветвам да ползваш оторизирания сервиз на Suzuki. Пожелавам ти успех.

Купи си ти SUZUKI ALTO и си карай спокойно по АСФАЛТО
Върнете се в началото
zazduvka
МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2012 7:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Блаодаря за препоръката,но по-негрмотни и некадрни от оторизирания сервиз в София не бя срещал...
Върнете се в началото
kompirovski
МнениеПуснато на: Пон Ное 12, 2012 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Местожителство: София

Точно на Марути 800 (каквато предполагам е машината на колегата) не виждам как може да не забележиш, че си на ръчна.

В Марути 800 май всичката електроника, доколкото изобщо я има, е за управлението на инжекциона и в авторадиото Laughing

Междувременно реши ли се проблема със светещата лампа? Колата спира ли нормално?

Последната промяна е направена от kompirovski на Пон Ное 12, 2012 5:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
zazduvka
МнениеПуснато на: Пон Ное 12, 2012 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колата винаги си е спирала нормално(да чукна на дърво),даже на преглед като ходи преди месец я пуснаха на валците и не казаха да има проблем.
Електрониката действително се свежда до там,че компютъра да управлява горивния процес и запалителната система.
Да, колата е Марути 800i, предполагам ,че децата в Индия по трудово са я сглобявали, но двигателя като за тая кубатура е със забележими параметри.
Имам 2 такива ,едната е с газова уредба и веднъж беше избягала настройката на газта ,и колата похапваше повечко газ ,но пък на пътя се "зъбеше" на истинските коли даже. В последствие газта ошашави компютъра и започна да не върви на бензин като хората. Заведох я естествено в МИРКАТ, защото само тия туфлеци имат софтуер за диагностика на тия коли. Прибраха ми едни 50 или 60 лв(не помня баш) и казаха TPS датчика е за смяна. 500 лв след 2 седмици минимум. Както и да го мислех, колата не струваше толкова дори и с газовата уредба. Казх им,че ще потърся първо по моргите и те ще са ми краен вариант. Естествено по моргите нищо не намерих. Чорбаджията на фирмата в която работя е грък и човека ми го изпрати от Гърция веднага след като му казах какво ми трябва. 200 Е струваше там,но той не ми взе никакви пари. Този датчик тежи 21 гр. Смятайте го,идва на цената на златото почти. Слагам датчика и....нищо. Как да не ги псуваш тия некадърници в МИРКАТ. В последствие се оказа помпа, зацапани инжектори...абе тая кола я оставих за донор на другата дето я купих за 700 лв,99-та год произведена, на 45 000 км висяла 3 год в един гараж.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti