Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор
 Алто - обезшумяване « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
bat petjo
МнениеПуснато на: Вто Авг 09, 2011 6:08 pm    Заглавие: Алто - обезшумяване Отговорете с цитат

Местожителство: Бургас

Колеги, пускам нова тема за обезшумяване на Алто. Моето е м.12. 2005г., но мисля, че въпроса е актуален за всички модели. Посъбрах малко инфо от други форуми и ще се радвам да го обменя с по-запознати от мен. Конкретното ми питане е : някой от колегите е правил ли е такова нещо на "мъника" си?
Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kompirovski
МнениеПуснато на: Сря Сеп 14, 2011 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Местожителство: София

Колега и мен ме е занимавал този въпрос, но съм свършил нищо съществено, поради няколко причини.

Двигателят започва да шуми неприятно, когато работи с над 3000 - 3500 оборота. В града това обикновено е най-късния момент, в който качвам предавка. Тоест моментът с неприятен шум е твърде кратък, за да успее да ме подразни. На дълъг път в такива обороти влизам при изпреварване, което също е за кратко, или при движение с 120-130 и повече км/час. При такава скорост дори и да успея да елиминирам шума от двигателя, аеродинамичните шумове от купето достойно го заместват, а тях в гаражни условия не виждам как мога да отстраня.

Та за това не съм свършил по обезшумяването. На теб ако ти се занимава можеш да сложиш някаква обезшумяваща и незапалима изолация на стената между коша и салона и на предния капак отвътре. Можеш да сложиш подобна изолация и под мокета в салона и под тапицерията на тавана, както и във вратите.

За аеродинамичните шумове освен да смениш огледалата с по-аеродинамични или направо да ги замениш с камери, както и да демонтираш външната антена, друго не ми идва на ум.

Имай предвид, че горното се напълно теоретични разсъждения и понеже аз самият не съм сигурен доколко мерките ще дадат търсения ефект, не съм ги внедрил.
bat petjo
МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Местожителство: Бургас

Благодаря, ще помисля
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Страница 1 от 1

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti