Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2
 Сузуки Алто « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
kalata
МнениеПуснато на: Пет Апр 03, 2009 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Местожителство: Sofia

The Freshmaker написа:
Да ми е честито, уцелиха ме във вратите, сега търся две леви врати... Evil or Very Mad

Зарежи вратите - ти как си? Надявам се да е бил лек удара...
The Freshmaker
МнениеПуснато на: Съб Апр 04, 2009 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: София, Suzuki Alto 1.0 GL`1998

А, най-важната част от колата, а именно аз, съм съвсем добре, слава богу Smile
Само че за тази кола се оказа че има общо един комплект врати втора употреба в България и ремонта ще ми излезе едни пари, дето ми се накъдри косата направо Shocked
kompirovski
МнениеПуснато на: Нед Апр 05, 2009 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Местожителство: София

Кофти тръпка, колега.

Врати в крайна сметка ще се намерят, важното е че ти си добре!
The Freshmaker
МнениеПуснато на: Пон Яну 18, 2010 12:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Реших да не пускам нова тема, а да си задам въпроса тук Smile
До ден днешен не мога да си намеря читав manual за Алто-то, което много ме дразни, та поради липсата на такъв искам да питам следното:
Доколкото знам, този модел може да се кара с масла от типа 5W40 или 10W40. Някой колега с такъв мъник би ли споделил какво масло ползва първо като тип и второ като марка, че през март ми идва ред за смяна и се чудя на какво да се спра. Rolling Eyes
А, да, уговорка - колата е на малко над 90 000 км, та май ще е добре да е полусинтетика?
beki
МнениеПуснато на: Пон Яну 18, 2010 6:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

http://carrepairdata.com/eng/data/suzuki_alto_1_0i_1994-2002_g10b_993_39.html

10W40 или 10W50 е твоето масло.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
The Freshmaker
МнениеПуснато на: Сря Яну 20, 2010 12:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

beki,
изключително много благодаря! Smile
Blackie Lawless
МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
от утре живот и здраве ще съм собственик на този автомобил, ще съм ви много благодарен ако може с по-няколко думи да споделите нещата, които трябва да знам, за да не остана неприятно изненадан, може и положителните да ги споделите Smile няма да се разсърдя! Smile

Благодаря предварително. Успешен ден!
Върнете се в началото
The Freshmaker
МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 3:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Ако не се лъжа, ти ще бъдеш първият в този форум с новото поколение на Алто Smile Благородно завиждам Smile
kalata
МнениеПуснато на: Сря Фев 03, 2010 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Точно така Фреш - или поне ще е първия, който се е похвалил.

Колега Блеки, какво стана - стана ли вече горд собственик на Алто-то?

Ела в тази тема: Добре дошли в клуба. Кажете едно "Здравей"...

http://suzukibg.com/fsuzuki-141-270.html

И се похвали на всички... може и няколко снимки да прикачиш Wink
Thunderstruck
МнениеПуснато на: Чет Фев 04, 2010 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет на всички Wink

Имам няколко въпроса, на които се надявам да ми отговорите... една от колите, на които съм се спрял за дъщеря ми, която навърши 18 години е тази...

... дори мисля ,че вече води в класациите, искам да ви питам колко харчи, кои са най-честите проблеми и дали си струва да се взима точно тази кола... очаквам мненията ви с интерес. Приятен ден на всички.
Върнете се в началото
kalata
МнениеПуснато на: Чет Фев 04, 2010 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

истински фен на SUZUKI

Хайде Фреш,

сподели малко впечатления Wink
kompirovski
МнениеПуснато на: Чет Фев 04, 2010 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може да ремонтира SUZUKI

Местожителство: София

Здрасти Thunder,

тъй като май съм единствения във форума с такова Алто ще споделя някои впечатления. Предишната ми кола беше Деу Матиз, така че неизбежно всички сравнения са с нея.

Колата предполагам вече си я огледал наживо и знаеш поне на вид какво представпява - дизайнът на купето изглежда все едно е от средата на 90-те, а интериорът и таблото от още по-отдавна. Не че на мене ми пука, защото съдържанието винаги ми е по-интересно от опаковката, но момичетата ги гледат тия неща, особено на 18 Wink .

Отвътре е тесничка. Аз например съм висок 1,85 м и дори при изтеглена докрай назад шофьорска седалка е ми е съвсем удобно, особено ако се заседя 2-3 часа зад волана. За този, който се мъчи да се вози зад мен да не говорим Confused. Неслучайно в талона пише 3+1 места. Багажникът също не е кой знае колко голям, но то в този клас кола с много по-голям май няма. Материалите по таблото и пластмасите в интериора също не са върха като качество, но поне са добре напаснати и не скърцат, нито тропат. Малко е кофти, че бензиномерът няма лампичка за резервата, но пък е достатъчно ясно разграфен. Друг недостатък, който намирам е адски шумната 3-та степен на мотора на вентилатора за купето. Заводското озвучаване също е калпаво, а отзад място за колони на практика няма. Ако ги сложиш на кората на багажника губиш място от и без това скромния му обем, а ако сваляш и самата кора често, защото ти се налага да возиш повечко товар си е направо мъка.

От разговори с таксиджии от такси за един долар (където търкалят най-много такива машиннки), а и от собствен опит като единствено слабо място мога да посоча скоростната кутия. Ако се кара по-агресивно по някое време започват да не могат да влизат първа и задна, а има и случаи на блокирали скоростни кутии. Освен това не е чак толкова маневрена, колкото предполагат размерите и. Матизът беше доста по повратлив, а не беше по-малък като размер. Явно конверсията на газ е по-сложна (съответно и по-скъпа), защото след няколко неуспешни опита дори бакшишите си ги карат на бензин. Стандартният акумулатор от 44 Ah идва малко слаб при често каране на къси разстояния зимата с включени много консуматори - фарове, отопление, вентилатор, радио.

Друг и според мен най-съществен недостатък са безумните цени, които вносителят обявава на резервните части. Примерно - реле за алтернатор около 300 лева, предно стъкло 500 лева и прочее мокри византийски сънища. За щастие консумативи се намират и другаде, освен при Миркат.

Не е много популярна на нашия пазар, а и като всяка по-евтина азитска кола много бързо се обезценява. Което е добре като си я купуваш на старо, но е кофти като стане време да я продаваш.

За 2 години експлоатация и скромен пробег от десетина хиляди километра, предимно градско дефекти не съм забелязал. Колата е вече на 160 000 и беше доста занемарена като я взех.

А сега добрите страни:

Малка е - в града се вмъква навсякъде и паркира на места, на които "нормални" коли не могат да се съберат. Вътре всичко е на една ръка разстояние - настройка на огледала, вадене на антена (докато си седиш зад волана), отключване на врати, отваряне на багажника (има ръчка от купето). Супер леко се кара, защото воланът е с електрически усилвател, а управлението е адски директно - само чукваш волана и колата веднага реагира. Таблото, макар и с ретро фасон и зеленикава подсветка има всички необходими уреди - Скоростомер, електронен километраж с два нулиращи се брояча освен основния, оборотомер до 10 000 (това е само за шоуто, червената зона е 6 500, прекъсвачът е малко по-нагоре), термотетър за водата и бензиномер. Моят екземпляр е с електрически стъкла отпред и климатик (от най-примитивните - само копче on/off) и е адски приятен за каране, особено лятно време. Вътре може да не е най-широката, но седалките падат 50:50 и като се смъкнат изведнъж се отваря много товарно пространство. Личният ми рекорд е 3-ма пътници и 50-литров Мраз на един курс Laughing . Купето вероятно е и досат здраво. На японския JNCAP тест колата се представя доста прилично. Отпред стандартно е с два еърбега. Нямам илюзии, че при по-сериозен удар ще се посуче всичко и ще е тоталка, но поне пътниците ще имат прилични шансове за оцеляване, ако са с колани.

И разбира се най-хубавото в тая колица - моторът! F10B е само 1063 кубика, но е двувалка и вади 60-ина кончета. В комбинация с късите предавки и лекото купе вади доста прилична динамика и ако настъпя на светофара само разни ГТИ-та с по над 100 коня ме режат. Но за да се усети силата на моторчето, трябва да го качиш над 3500 оборота. Тогава вече и в купето му се чува гласа, но звукът на двувалката за мен не е недостатък. 90 км/час на пета предавка ги прави на едва чуващите се 2500 оборота. С двама пътника и багаж колата подържа 150 км/час на магистралата. Гонил съм я до 160, имаше мегдан за още, но ме достраша, че тогава бях с кофти гуми. Но 60-те кончета, са си 60 кончета и като качиш четирима души, багажът им и пуснеш климатика динамиката отива на кино и сякаш направо караш друга кола - чудеса не стават. Моторчето е издържливо - според проверени данни при редовно обслужване с читави консумативи изкарва до 300 000 км преди първи основен ремонт.

Окачването също е добре балансирано според мен. Колата е стабилна без да вози адски твърдо. Но като я натовариш повече кляка и трябва да се пази по неравностите, че гумите опират във веждите на калниците. Иначе е достатъчно висока дори за черни пътища. Само предната броня идва малко ниска и трябва да се внимава по бордюрите. Но път на заден бордюри катери всякакви.

Разходът е повече от приличен - на дълъг път с 90-ина км/час с двама пътници пада под 5 литра на сто. Ако пуснеш климатик се качва горе-долу с литър. Виж на софийско не съм могъл никога да я смъкна на обявените в книжката 6,5 литра на сто. Под 7,5 не слизам, но климатикът бачка постоянно, а отвреме-навреме я понастъпвам.

Колата е правена в и съответно за Индия и е доста непретенциозна откъм обслужване. Примерно производителят предписва смяна на маслото на мотора на 15 000 км.

Икономична е - разходът не е висок, другите работни течности са малко като обем и се сменят през сравнително големи интервали. Останалите консумативи също не са скъпи ако знаеш откъде да ги купиш. Прилични гуми 13" 155х70 се намират нови за 50-ина лева парчето, акумулаторът е стотина кинта, макар малко по-труден за намиране.

С риск да прозвучи пристрастно ще заключа - малко, непретенциозно, пъргаво и сравнително евтино за подръжка автомобилче - чудесен избор за първа кола на млад шофьор.
Thunderstruck
МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Изключително ти благодаря за изчерпателното мнение, вчера имах възможност да покарам за около един час колата и всичко, което си ми написал до най-малката подробност ми направи впечатление... отново ти благодаря, лека и безаварийна Wink надявам се ако имам още въпроси да се отзовеш, дотогава ти пожелавам всичко най-добро Wink
Върнете се в началото
The Freshmaker
МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

kalata написа:
Хайде Фреш,

сподели малко впечатления Wink

Моят Тамагочко е предната генерация преди това Smile
Мнението на колегата компировски за сметка на това пък е радващо изчерпателно, евалла за което! Cool
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2 Страница 2 от 2

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti