Клуб СУЗУКИ Форуми
Клуб СУЗУКИ
Въпроси/Отговори  Въпроси/Отговори   Търсене  Търсене   Потребители  Потребители   Потребителски групи  Потребителски групи
Регистрирайте се  ::  Вход Влезте, за да видите съобщенията си

Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Предложение от Христо за партньорство с Миркат « Предишната тема :: Следващата тема » 
Автор Съобщение
Shturmana
МнениеПуснато на: Чет Май 21, 2009 8:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

Местожителство: София

И аз съм за! Идеята е чудесна. Трябва само някой да движи нещата. Относно рекламата за Миркат - дори и да им направим реклама, след като са добри и я заслужават - какво лошо. Дори и малки отстъпки да получим , все е нещо. Някой би ли се интересувал: Как седят нещата по този въпрос в Европа? Можем да почерпим опит. Все пак натам сме тръгнали и може някой ден.....да станем европейци( не само на паспорт). Относно членски внос: мисля, че 2-3 лева са разумна и приемлива такса.
Благодаря и дерзайте.
Japan_fan
МнениеПуснато на: Чет Май 21, 2009 9:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

То има няколко форума в България, само да се сетя кои бяха, където нещата са доста напреднали и са се регистрирали като дружество мисля с нестопанска цел. Имаха си договор не само с представителя на съответната марка в страната, но и с отделни магазини за резервни части, които им дават отстъпки, срещу реклама. И реклама не само в сайта, а на различните срещи, които организират - национални, регионнални или просто автомобилни и състезания... Ама ще взема да поразровя, че това го четох преди година и нещо и нямам спомен точно кои марки бяха...
Христо, разбира се, че е така. Мнението на хората се влияе най-много от чутото от приятели или познати. И аз ще съм най-доволен, ако има такава договорка с миркат... просто се съмнявам, че при темите и мненията написани тук за тях, ще решат да дават отстъпки, като рискуват антиреклама. Но както и да е, въртим се в омагьосан кръг. Аз лично съм адски недоволен от двете ми посещения при тях при това с кола, която беше в гаранция. Очевидно ти имаш други впечатления Smile. Затова тук е форум, всеки да споделя личния си опит.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Христо
МнениеПуснато на: Чет Май 21, 2009 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Да кажа за сервиза на Миркат, моите впечатления- отидох за първа смяна на масло наслуки- без час и ме приеха, е, зачаках 20-30 мин но не ме върнаха; споменах за виенето от напречните греди, което се появи на 3-тия ден след закупуването на колата- отстраниха гредите, не всеха пари; а преди час ми звънна приемчика и ми каза, че ми е пристигнала една дефектирала част, заради която не искаше да включва 1-ва и 2-ра, даде ми час... Засега не мога да се оплача, дай боже да не си променям мнението. И да не си помисли някой, че има шуро-баджанащина...няма, не съм роднина или приятел на никой от Миркат.
А идеята за партньорство с тях се зароди в мен след като внимателно прочетох доста от мненията тук. И си зададох въпроса- защо трябва да има конфронтация, като всички можем да сме си полезни. Дали сервизът ще изпише някоя джаджа в повече за гаранционен ремонт или ще регулира нещо в повече- дали би имало значение за тях, ако има форум, който да ги споменава с добро и да има вдига продажби и сервизна дейност...
Shturmana
МнениеПуснато на: Чет Май 21, 2009 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

возил се на SUZUKI

С щофирането на нашето Сузуки, ние правим реклама, така, че относно рекламата - ние така и така си я правим. Може и повече: стикери и т.н. Но да има нещо насреща.
Христо
МнениеПуснато на: Пет Май 22, 2009 9:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Нещо насреща- да, добро обслужване да има и все пак няма да е лошо да се създаде статут на клуба за преференциални цени, които да са една идея над символичната отстъпка.
Дали има много колеги тук със Сузуки-та, които не са закупени от Миркат?
Japan_fan
МнениеПуснато на: Пет Май 22, 2009 10:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Христо, пожелавам ти все същото обслужване и занапред... До сега имам 2 ходения в миркат - едното в Левски Г, другото в представителството им в Благоевград. Съвсем накратко - приемчика е може би най-свестният човек в този сервиз. Шефът на "магазина" в сервиза в Левски Г е меко казано идиот, дано не ме цензурират модераторите. Освен това, поне диагностиката на предницата не я свършиха, както трябва - изрично ги бях помолил да я прегледат, защото току що бяхме купили колата и знаех, че е била чукната отпред в дясно, та исках да знам има ли последици. Второт ходене в Благоевград беше още по-забавно... Колата беше в гаранция още 2 седмици нещо. Пича, който отговаря там на молбата ми да смени накладките (тях забравих да спомена, че също пропуснаха в София да ми кажат, че са засмяна) и някъв накрайник отпред (който пропуснаха да кажат, че е за смяна в Миркат), ми отговори дословно "Е, те трябвало в София да ви ги сменят... колата е само още две седмици в гаранция"... Пропуснах скандала, тъй като в себе си не бях сигурен дали нещо от тези две неща влиза в гаранцията. Но тук наблягам на отношението и професионализма.

Но да се върна на темата... Вчера нямах възможност да разгледам подробно, но открих, че клубът на Форд са направили такова дружество с нестопанска цел. Хората са си публикували всички документи и са регистрирани. Имат или са имали, договор със сервиз, кой - не знам не съм регистриран при тях. Издават си членски карти. Смятам, че техният опит би могъл да ни е полезен. Днес ще потърся други форуми, сигурен съм, че има поне още 2-3, които са минали по този път. Като добавка, току що намерих и подобни случаи във форумите на митсубиши и фолксваген, като колегите от немската марка са доста напред с материала и си имат договори с 3 фирми... 15% отстъпка мисля, че не е никак малко постижение. За което трябва да ги поздравим Smile
Но се замислих и друго - всъщност между нас има ли хора, които биха имали времето, възможността и желанието да се занимават сериозно с една такава дейност? Все пак това не е само на хартия, а си има доста отговорности и задължения. Нека ако има колеги, които могат да се нагърбят с тази работа да пишат. Иначе си разтягаме просто латици двама човека и темата ще стане от рода на "общи приказки".
Христо
МнениеПуснато на: Пет Май 22, 2009 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Да, Джапан Фен, прав си, че може да не направят качествен оглед. Аз имам едно предимство, както споменах- преди да ида в който и да е сервиз досега, сам си правя диагностика и обикновено не греша- предполагам къде е причината, като допускам 2-3 варианта и в сервиза чакам да видя как ще се справят. Карал съм таксита през 90-те, имал съм 12 автомобила, завърших "Вилхелм Пик" със специалност ЕРАК( експлоатация и ремонт на автомобили и кари).
По отношение на клуба- да, ще трябва да има поне 2-3 ма души като на "щат"- ще събираме членски внос и освен разходи по нуждите на клуба- нека да има някакво възнаграждение за тези хора. Останалите ще съдействаме- кой с личен принос като да речем оформяне на документи, друг ще контактува с други клубове и Миркат... Наистина, ако има възможност, проследи опита на колегите от другите марки, които са по-напред от нас. Има тук колеги, които казаха, че ще помагат за документално оформяне... Още малко остава, мисля и ще се поизбистри тази тема. А след това ще сме в състояние да решим какво да правим. Аз лично ще помагам и ще върша всичко, което ми позволяват способностите, ще намирам време да върша нужните за клуба неща.
Bugger
МнениеПуснато на: Съб Май 23, 2009 1:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не е лошо да имате някой, който познава добре ззп също....
Върнете се в началото
Христо
МнениеПуснато на: Съб Май 23, 2009 12:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Ще трябва да има такива хора... И не само за това, а и нещо като юрист. Да има някой тук с такива познания?
evg
МнениеПуснато на: Нед Май 24, 2009 10:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

странно, като прочетох по нагоре този фият дето си го купил наречен SX4 доста дефекти е дал и евала на Миркат че са реагирали толкова бързо да ги отстранят но иначе идята не ми харесва и това гръцко име дето го цитираш с представката господин отпред /изглежда да ти е близък/ шефа на миркат малко ми прилича на нагласена работа мисля че идеята е добра при положение че няма монопол и има поне 2ма вносители да се стимулира конкуренцията между тях. Иначе тук не виждам какви отстъпки могат да се вземат от монополист който очевидно иска да си направи безплатна реклама.
Върнете се в началото
Христо
МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 6:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

evg написа:
странно, като прочетох по нагоре този фият дето си го купил наречен SX4 доста дефекти е дал и евала на Миркат че са реагирали толкова бързо да ги отстранят но иначе идята не ми харесва и това гръцко име дето го цитираш с представката господин отпред /изглежда да ти е близък/ шефа на миркат малко ми прилича на нагласена работа мисля че идеята е добра при положение че няма монопол и има поне 2ма вносители да се стимулира конкуренцията между тях. Иначе тук не виждам какви отстъпки могат да се вземат от монополист който очевидно иска да си направи безплатна реклама.

По отношение за обръщението ми с "г-н" към когото и да е- това е въпрос на възпитание и дистанция. От Миркат познавам само Косьо Христов, който ми продаде колата и това бе причина да се запознаем.
По отношение на монопола- да, прав си, но явно Сузуки не желаят да имат повече от един дилър в България. Би било добре да е като с Рено- има трима дилъри за София само и гледат да са коректни, защото отиваш при другия, ако не си доволен, дори и само за сервиз. А приходите от сервизиране на една кола са далеч по големи от печалбата при закупуването и, щом свърши гаранцията. Така си залагаш работа за години напред... Аз съм такъв човек, че не търпя да ми се поставят условия, затова монополизма на Миркат не ме кефи, макар, че аз си избрах тази марка. И това е причина да търся начин за съобразяване от тяхна страна със своите клиенти...
Machinae
МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 9:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Е, трябва да има поне един хейтър...
Japan_fan
МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 9:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Така, да се включа пак в дискусията. Мога да проуча какви документи са необходими, да намеря примерен правилник за дейността на един такъв клуб и някои други подобни неща. Но не съм юрист и не мога да помогна с изготвянето на нашите документи, нито пък точно да кажа действията кое след кое се прави. Би било хубаво, да пуснем една тема, в която всеки да се представи - кой с какво се занимава. Примерно във форума на Нисан има такава тема - "да си бъдем полезни един на друг". Мисля, че е доста полезна, не само за този конкретен случай, а по принцип.
Относно отстъпките, мисля, че идеята не е да се направи клуб само за да се ползват отстъпки от някоя фирма. идеята е да се премине към една по-висока степен на организираност и разширяване на сузуки обществото , ако така мога да го нарека. Точно затова питах по-горе дали сме готови за тази стъпка, защото това се прави от истински фенове на марката, за които тя не е просто поредната кола, а е КОЛАТА. Ясно е, че не може да се очаква такива хора да са повече от 10-15 човека, но въпросът е дали има толкова между нас. Защото те ще са водачите и те ще са инициаторите на различните събития. Другите сме просто масата, която ще участва и ще подпомага тези хора. А иначе, никой не е казал, че единствено с МИРКАТ може да се направи договор за реклама и отстъпки и още много варианти за сътрудничество. Има такива варианти и за сервизи, за магазини за части, дори за автомивки, колкото и смешно да ви звучи. Защо миркат са единственият официален представител на сузуки за България не знам, но по принцип си мисля, че за всяка държава има само една фирма, която държи цените. Другото е неофициално.
Bugger
МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

едно писмо до сузуки с общо искане на втори оторизиран сервиз за подръжка с цел деполаризация и прозрачност. подписано със съотв ВИНове. не ви трябват отстъпки и любезност, а гарант за качество на сервизирането на първо място
Върнете се в началото
Христо
МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

притежава SUZUKI

Ами давай- разбери какво е нужно, за да се регистрира клуба, след това да го обсъдим и ако е нужно да се избират хора за ръководене дейността. Още от сега имам предложение- тези, които са направили този форум възможен, да имат право на "по-тежък" глас...
Първите ступки няма да са свързани с молби за отстъпки. Ако клубът се докаже, стане фактор, чак тогава може да се говори за това.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща Страница 2 от 4

Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Get Adobe Flash player

Vegan recipes | Кулинарно с ТОни | В света на конете | Какво мислиш? | Новини от Перник | Екскурзии и Почивки | Моите Рецепти | Уроците онлайн | Магазин за хранителни добавки | My Cosy Retreat | Био магазин Spirala | Въздушни възглавници

DAJ Glass (1.0.8) by Dustin Baccetti